Bezpieczny narciarz

Bezpieczny narciarzW czasie wyjazdów wakacyjnych trzeba koniecznie zadbać o pełne bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Typowe ubezpieczenia podróżne zazwyczaj wystarczają, ale jeśli pojawiają się nietypowe okoliczności, nasza ochrona nie będzie dostateczna. Sztandarowym przykładem takich nietypowych okoliczności jest wyjazd na narty, co dla wielu turystów jest zaskoczeniem. Narciarstwo traktowane jest jak sport ekstremalny, przez co typowe polisy nie mają do niego zastosowania.

Ubezpieczenie przy wyjazdach zorganizowanych

Zazwyczaj elementem zorganizowanego wyjazdu na narty jest specjalne ubezpieczenie na narty, które wykupuje się w cenie wycieczki. Nie jest to jednak ubezpieczenie wystarczające, ponieważ w ramach takiego ubezpieczenia na narty niemal na pewno została ujęta bardzo niska suma ubezpieczeniowa, a do tego nasz zakres ochrony jest bardzo ograniczony. Związane jest to z prostym faktem, iż koszt ubezpieczenia jest wliczony w koszt wyjazdu, przez co lepsze ubezpieczenie oznacza wzrost ceny oferowanej klientowi, a to obniża atrakcyjność oferty. Niewiele osób poszukujących dobrego wyjazdu zwraca uwagę na to, co dokładnie obejmuje wpłacana przez nich kwota.

Nie tylko narty

Warto się upewnić, że ubezpieczenie na narty faktycznie obejmuje wszystko to, co chcemy robić. Narty to nie tylko zjazd po ratrakowanych stokach, ale także narciarstwo biegowe, snowboard, hokej, łyżwiarstwo czy poruszanie się różnymi pojazdami przeznaczonymi na śnieg. Nasze ubezpieczenie na narty musi koniecznie obejmować wszystkie aktywności sportowe, którymi będziemy zainteresowani, w przeciwnym razie nasza ochrona będzie dalece niedoskonała.

Pokrycie kompletu kosztów

W ramach ubezpieczenia na narty powinniśmy otrzymać ubezpieczenie wszystkich kosztów, jakie możemy ponieść w związku z wypadkiem podczas zagranicznego wyjazdu. Nie może to być tylko ubezpieczenie kosztów leczenia, ponieważ nie wlicza się do tego chociażby transportu medycznego do szpitala. Transport helikopterem ze stoku może kosztować kilka tysięcy euro i jeśli ubezpieczenie tego nie pokryje, problem finansowy w domowym budżecie będzie potężnych rozmiarów.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Elementem ubezpieczenia na narty powinno być też ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Narty są bowiem niebezpieczne nie tylko dla nas, ale i dla naszego otoczenia. Jeśli w wyniku wypadku zrobimy komuś krzywdę, ta osoba będzie miała pełne prawo domagać się od nas odszkodowania. Zapłacimy je z własnej kieszeni lub zapłaci je za nas ubezpieczyciel.

Komentarze