3 sposoby na dziury w domowym budżecie

Budżet domowyDzisiaj bankowość elektroniczna znacznie ułatwia nam codzienne czynności, jednak posługiwanie się bez umiaru kartą bankową ma swoje minusy. Jeżeli nie kontrolujesz na bieżąco finansów i nie zwracasz uwagi na różnice w cenach produktów w różnych sklepach, pod koniec miesiąca możesz przerazić się kwotą pozostałą na koncie, zwłaszcza jeśli do wypłaty został Ci jeszcze co najmniej tydzień.

Brak kontroli nad płatnościami zbliżeniowymi kartą skutkuje powstaniem dziury w budżecie domowym. Jeżeli płacisz na co dzień gotówką, od razu widzisz, ile pieniędzy pozostało Ci w portfelu. Ponadto rozsądnie robisz zakupy, mając przy sobie określoną kwotę, której nie możesz przekroczyć.

W przypadku karty bankowej nie zastanawiasz się nad limitami, po prostu płacisz. Istnieją 3 sposoby na to, aby lepiej zarządzać swoim budżetem - nawet nie dużym - i zapobiegać sytuacjom, w których masz wrażenie, że część ostatniej wypłaty rozpłynęła się w powietrzu.

Zaplanuj zakupy na kilka dni, korzystając z gazetek promocyjnych

Codziennie chodzisz do sklepu spożywczego po drobiazgi? W drodze do pracy kupujesz przekąski i drugie śniadanie? Pewnie nie zdajesz sobie sprawy, że przez wydawanie od kilku do kilkunastu złotych dziennie tracisz comiesięcznie sporą kwotę pieniędzy. Jeżeli w jeden dzień udasz się do dużego marketu na zakupy na kilka dni, zaoszczędzisz zarówno pieniądze, jak i czas.

Ponadto przeglądaj gazetki promocyjne - może Twój ulubiony produkt jest w promocji 2+1? Co prawda jednorazowo wydajesz większą kwotę, ale po podsumowaniu wydatków na koniec miesiąca okazałoby się, że udało Ci się zaoszczędzić dzięki wyeliminowaniu małych, przypadkowych zakupów.

Korzystaj z dni darmowych dostaw

Chcesz zamówić online książkę, ubrania, kosmetyki lub inne rzeczy, które są trudno dostępne stacjonarnie, w lokalizacji oddalonej znacznie od Ciebie lub po prostu za drogie? Jeżeli nie jest to przedmiot pierwszej potrzeby, poczekaj, aż sklep uruchomi dni darmowej dostawy. Takie promocje zdarzają się nawet kilka razy w miesiącu. Koszt przeciętnej przesyłki może się wahać od 5 do 15 zł - za zaoszczędzone pieniądze możesz kupić coś innego.

Subskrybuj newslettery

Jeżeli nie chcesz otrzymywać mnóstwa powiadomień na prywatną skrzynkę mailową, stwórz adres e-mail służący tylko do zakładania kont w sklepach online i zapisywania się na newslettery. Zanim zdecydujesz się na pierwsze zakupy w nowym sklepie, zapisz się do bazy subskrybentów i poczekaj chwilę na wiadomość. Często zdarza się, że za zapis do newslettera nowy użytkownik dostaje powitalny kod rabatowy.

Dzięki subskrypcjom nie ominie Cię żadna limitowana promocja. Jednak co zrobić, kiedy obniżka np. sprzętu elektronicznego, o którym marzysz już długo, sięga nawet kilkuset złotych, a Ty możesz uzbierać pożądaną kwotę dopiero z dwóch wypłat? Zamiast doprowadzać do dziury w budżecie domowym i nie opłacić rachunków, oszczędzać na dobrej jakości jedzeniu - rozważ pożyczkę.

W takiej sytuacji możesz wziąć np. darmową chwilówkę (oddajesz dokładnie tyle, ile pożyczasz - część kwoty może pochodzić z kolejnej wypłaty) lub pożyczkę ratalną.

Autor: www.pozyczkowydoradca.pl.

Ocena: 5.0

Komentarze