Firma

Pomysły na imprezy firmowe - 10 sprawdzonych przykładów!

Imprezy firmoweChcesz urządzić niezapomnianą imprezę firmową? Przedstawiamy sprawdzone pomysły na to, by była udana. Do wyboru mamy zarówno scenariusze, dzięki którym dostarczymy sobie sporą dawkę adrenaliny, jak i zadania zespołowe, imprezę w busie czy paintball.

Więcej…

 

Turystyka biznesowa czyli jak połączyć przyjemność z pracą

Turystyka biznesowaWycieczki dla firm zaczynają być coraz częściej wykorzystywane przez pracodawców. Są one nie tylko doskonałym narzędziem motywacyjnym, ale także wbrew pozorom sposobem na zwiększenie efektywności pracy. Dla pracowników z kolei wycieczki firmowe wiążą się z poczuciem docenienia i zwiększeniem prestiżu zawodowego. Ofert na ciekawe miejsca turystyczne na rynku nie brakuje.

Więcej…

   

Jesteś przedsiębiorcą? Zacznij oszczędzać z myślą o swojej przyszłej emeryturze

Przedsiębiorca a emeryturaProwadząc firmę, jesteś zobowiązany odprowadzać za siebie składki do ZUS-u. Problem jednak w tym, że prawdopodobnie odprowadzasz je w minimalnej wysokości. A to oznacza, że twoja przyszła emerytura może ci nie wystarczyć na zaspokojenie nawet podstawowych potrzeb.

Więcej…

 

Składki ZUS w 2017 r. - początkujący przedsiębiorcy zapłacą więcej

Składki ZUSW 2017 r. zamierzasz otworzyć działalność gospodarczą, rozpoczynając tym samym swoją przygodę z przedsiębiorczością? Musisz wiedzieć, że w tym roku nowi przedsiębiorcy zapłacą więcej, i to nawet wówczas, gdy zdecydują się opłacać tzw. "mały" ZUS.

Więcej…

   

Skąd pozyskać pieniądze na rozwój firmy, czyli co musisz wiedzieć o dotacjach z Unii Europejskiej

Dotacja na firmProwadząc firmę, z pewnością doskonale wiesz, że musisz mieć stały dostęp do źródeł finansowania. Może zdarzyć się tak, że choć twoje przedsiębiorstwo dynamicznie się rozwija, to jednak masz problem z otrzymaniem kredytu. Alternatywą może być dotacja unijna.

Więcej…

 

Finanse dla firm - co zrobić, gdy klient nie płaci w terminie?

Finanse dla firm - poradyProwadzenie własnego przedsiębiorstwa, niezależnie od tego czy to w zakresie handlu czy usług, zawsze wiąże się z ogromnym ryzykiem. Inwestujemy czas i pieniądze, z nadzieją, że uda nam się przebić na konkurencyjnym rynku. Jednak na przedsiębiorców, zagrożenia czyhają na każdym kroku. Od niekompetentnych lub nieuczciwych pracowników zaczynając, przez ewentualne uszkodzenia lub wady sprzętu, aż po… no właśnie, klientów, którym nie spieszy się, by uregulować zaległe rachunki i faktury.

Więcej…

   

Więcej artykułów…